Turystyka rodzinna

Czyste środowisko Karkonoszy jest najlepszym miejscem dla rodzin z dziećmi. Mogą wyruszać nie tylko na wycieczki piesze lub rowerowe, ale też wziąć udział w specjalnych programach wycieczkowych.

Boisko plenerowe przy pensjonacie Bouda Malá Úpa

Goście zakwaterowani w Apartamentach SKiMU otrzymują 35% zniżkę na wynajem powierzchni boiska plenerowego przy pensjonacie Bouda Malá Úpa oraz wypożyczenie sprzętu odpowiedniego dla każdej dyscypliny. Boisko można wykorzystać do gry w tenisa, badmintona, piłkę nożną, siatkową oraz ręczną.

Kompletna oferta usług Boudy Malá Úpa.

Aqua park oraz uzdrowisko Sandra

W odległości kilku kilometrów od granicy czesko-polskiej w miasteczku Karpacz został zbudowany Kompleks Wczasowo-Sanatoryjny Sandra SPA. W kompleksie znajdą Państwo centrum wellness z saunami fińskimi, parowymi oraz aromatycznymi, z łaźniami błotnymi itp. Znajduje się też tutaj Centrum Masażu z różnymi rodzajami masażów, a także kilka rodzajów basenów, od klasycznych pływackich aż po basen ze sztucznymi falami lub sztuczną plażą. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

Bajkowa ścieżka

Dla najmłodszych przygotowana została trasa spacerowa przez miejscowość Mała Upa z 10 przystankami ze stałą ekspozycją Karkonoskich bajek znanej czeskiej pisarki Marii Kubátovej. Drewniane płyty z bajką uzupełniają drabinki dla dzieci - mogą tutaj spędzić czas na zabawie i wypoczynku. Na każdym przystanku znajduje się ornament, który można przerysować ołówkiem do książeczki. Książeczki z mapką oraz opisem tras można otrzymać za niewielką opłatą w centrum informacyjnym na Pomezních Boudách. Celem wyprawy jest uzyskanie ornamentów wszystkich bajek, za co uczestnicy otrzymują nagrodę – małoupski grosz, który można odebrać w centrum informacyjnym na Pomezních boudách.
(Via Trasa Bajkowa ścieżka)

Królestwo Karkonosza

W celu urozmaicenia zwykłego spaceru dla wycieczkowiczów przygotowana została duża gra turystyczna Królestwo Karkonosza. Każdy, kto chce wziąć w niej udział, kolekcjonuje „glejty podróżne“ na terenie Królestwa Karkonosza, a za co najmniej 20 pieczątek uzyska nagrodę. Listę partnerów (miejsc podbijania pieczątek) uzyskają Państwo w centrach informacyjnych lub w Królestwie Karkonosza.

Place zabaw

Zimą można skorzystać z dziecięcych Parków SKiMU, a latem mają Państwo do dyspozycji place zabaw dla dzieci. Z placu przy pensjonacie U Kostela, placu przy pensjonacie Permoník oraz placu przy pensjonacie Rusalka można korzystać po uzgodnieniu z właścicielem.

Schronisko Karkonosz z Diabelskim Młynem

Schronisko Karkonosz oferuje nie tylko zakwaterowanie, ale jest atrakcyjne przede wszystkim dla najmłodszych gości. W pobliżu schroniska znajduje się Diabelski Młyn (Čertův Mlýn) z dużą rzeźbą Karkonosza.

 

Partnerzy SKiMU:

Zapisz się do newslettera

Poprzez udostępnienie swojego adresu poczty elektronicznej, wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie go w celach marketingowych.