Turystyka rowerowa

Apartmány SKiMU - cykloturistikaDolina Malej Upy jest rajem nie tylko dla miłośników turystyki pieszej, ale także dla rowerzystów. Na tym obszarze znajduje się kilka tras rowerowych zarówno dla rowerów górskich, jak i szosowych.

Sport Centrum SKiMU - Apartamenty SKiMU zostało nowym partnerem projektu ogólnopaństwowego programu certyfikacyjnego „Cykliści mile widziani” – a to dzięki temu, że spełniło obowiązkowe warunki zapewniające każdemu cykliście wysoki komfort (możliwość noclegu na jedną noc, możliwość specjalnego programu odżywiania, możliwość wyprania i wysuszenia ubrań i wyposażenia, możliwość przechowania roweru w zamykanym pomieszczeniu, podstawowy serwis, możliwość umycia roweru i wypożyczenia podstawowych narzędzi do umycia roweru, apteczki). W schronisku Moravanka znajdą Państwo także wypożyczalnię rowerów.

Rozkłady jazdy oraz mapę cyklobusów znajdą Państwo TUTAJ.

Propozycje sprawdzonych tras

Bikemap.net

Nie wiesz, dokąd można wyruszyć na rowerze w pobliżu Maléj Úpy? Skorzystaj z propozycji rowerzystów, którzy zwiedzili okolice wcześniej. Na Bikemap.net znajdziesz kilka tras, które prowadzą zarówno przez bardziej wymagające trasy karkonoskie, jak i przez łatwiejsze drogi i szosy.

Cykloserver.cz

Sprawdzone trasy można znaleźć także na stronie Cykloserver.cz. Znajdziesz tutaj zarówno krótsze, jak i dłuższe trasy. Wybierz w zależności od nastroju i pogody taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Dot.plan.pl

Malá Úpa ściśle graniczy z Polską, a polskich tras na pewno warto spróbować. Sprawdzone polskie trasy można znaleźć pod adresem Dot.plan.cz.

Drogi dla rowerów górskich i trekkingowych

Droga Karkonosza/Krakonošova cesta
[63km/1775m; MTB]

Od niepamiętnych czasów ludzie wierzyli, że władcą karkonoskich gór jest mocny duch Karkonosz, zwany także Rýbrcoulem. Podobno ukrywa się w ciemnej dolinie pod Śnieżką, nazywanej Olbrzymim dołem. Droczy się z podróżnymi, ochrania biednych przed zachłannymi i chciwymi osobnikami. Jeżeli jest w złym humorze lub gniewa się na ludzi, zsyła złą pogodę. Przede wszystkim jednak troszczy się o drzewa, kwiaty i wszelkie stworzenia, aby dobrze powodziło im się na jego włościach i chroni je przed ludzkim rozpasaniem. Karkonosz dobrze opiekuje się swoim gospodarstwem, tylko ludzie od czasu do czasu psują mu szyki... Nasza droga umożliwi wam zwiedzić jego włości.
(Via Bike arena Karkonosze, mapa oraz GPS)

Drogi dla rowerów szosowych

Spálený mlýn - Výrovka
[33,6km/661m]

Przyjemna jednodniowa przejażdżka po okolicach Malej Upy z pewnością przypadnie Wam do gustu. Trasa zaczyna się w Dolní Malej Úpie, przez Spálený Mlýn i prowadzi dalej przez Janovy Boudy na Pec pod Sněžkou. W każdym schronisku i chatce po drodze można zakupić prowiant. Po drodze przejedziecie koło Lesní Boudy, Chaty na Rozcestí, Výrovki, Richterovy Boudy, a następnie wrócicie z powrotem - przez Pec pod Sněžkou i Janovy Boudy, do Dolní Malej Úpy, Spálenégo Mlýna.
(Via Výletník)

Okręg Karkonoski (Naokoło Karkonoszy)
[143km/2733m]

Ta trasa dla rowerów szosowych umożliwi Wam obejrzeć Karkonosze dosłownie ze wszystkich stron. Przeprowadzi Was przez schroniska górskie oraz historyczne miasta u podnóża gór. Po stronie czeskiej z pewnością zauroczy Was piękna górska kraina z drewnianymi chatkami w Malej Úpie lub malownicza dolina rzeki Jizery. Po stronie polskiej z pewnością nie ominiecie unikalnego drewnianego kościółka Wang w Karpaczu, przywiezionego tutaj aż z Norwegii, oraz pięknych wodospadów koło Szklarskiej Poręby. Graniczne góry pokonacie po dwóch łękach, co oznacza nie tylko mocne wrażenia krajobrazowe, ale też solidny wyczyn sportowy.
(Via Bike arena Karkonosze, mapa oraz GPS)

Okręg podkarkonoski
[78km/1130m]

Ta niezbyt wymagająca trasa dla rowerów szosowych przeprowadzi Was przez uroki terenów podkarkonoskich. Prowadzi przez podkarkonoskie wioski z drewnianymi domkami i gospodarstwami oraz historyczne miasta – obok renesansowych zamków we Vrchlabí, Horní Brannej i Jilemnicy, przez historyczny rynek z mówiącymi olbrzymami w Hostinnem itd. Perełką tej podróży są malownicze widoki na pagórkowate krajobrazy otaczające zamek Pecka.
(Via Bike arena Karkonosze, mapa oraz GPS)

Partneři SKiMU:

Zapisz się do newslettera

Poprzez udostępnienie swojego adresu poczty elektronicznej, wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie go w celach marketingowych.